Etat czy własna firma?

Praca na etatOsoby, które marzą o założeniu własnej firmy i porzuceniu pacy na etacie zwykle zastanawiają się, czy jest to rozsądny krok. Każde wyjście ma oczywiście swoje wady i zalety.

Praca na etacie wydaje się bezpieczniejsza, jej warunki są jasno określone, mamy poczucie życiowej stabilizacji: wiemy, w jakich godzinach pracujemy, ile dostajemy na to wynagrodzenia. To idealne rozwiązanie dla młodych małżeństw z dziećmi, które chcą czuć się bezpiecznie, nie martwić się o jutro.

Zatrudnieni w firmie możemy również korzystać z szerokiej oferty szkoleń podnoszących nasz kwalifikacje. Każdy robi swoje i może iść do domu: to prosta dewiza, którą ceni sobie wiele osób zatrudnionych na etat.

Z kolei prowadząc własną firmę można pracować tylko dla siebie, dopasowywać czas pracy do swoich potrzeb, realizować się w wybranej branży, robić karierę. Nie każdy lubi wykonywać obowiązki. Wiele osób woli je wydawać. To właśnie jest możliwe, jeśli jest się samemu sobie szefem i ma się pod sobą całą rzeszę pracowników.