Firma

Osobowość a skuteczność zespołu

Osobowość a zespółKorporacje zbierają do swojego grona ludzi, którzy posiadają nie tylko odpowiednie umiejętności ale również odpowiednie osobowości. Firma Google analizowała dane z ponad 100 zespołów. Wnioski były następujące: największą skuteczność uzyskują zespoły złożone z ludzi o przeciętnym poziomie inteligencji emocjonalnej i dobrej komunikacji między członkami tego zespołu.

Więcej…

   

Etat czy własna firma?

Praca na etatOsoby, które marzą o założeniu własnej firmy i porzuceniu pacy na etacie zwykle zastanawiają się, czy jest to rozsądny krok. Każde wyjście ma oczywiście swoje wady i zalety.

Praca na etacie wydaje się bezpieczniejsza, jej warunki są jasno określone, mamy poczucie życiowej stabilizacji: wiemy, w jakich godzinach pracujemy, ile dostajemy na to wynagrodzenia. To idealne rozwiązanie dla młodych małżeństw z dziećmi, które chcą czuć się bezpiecznie, nie martwić się o jutro.

Więcej…

   

Sukces w biznesie - jak go osiagnąć?

Sukces w biznesieWiele osób posiadających własną firmę zastanawia się, od czego dokładnie zależy sukces w biznesie? Czynników jest bardzo wiele, ale wśród najważniejszych wymienić można: okoliczności prowadzenia działalności, postawę osoby prowadzącej ją, okoliczności zewnętrzne oraz oczywiście łut szczęścia.

Jeśli chodzi o okoliczności prowadzenia działalności należy tu wspomnieć o jej typie, lokalizacji i organizacji. Zakładanie restauracji w pobliżu trzech innych, baru i kafejki nie jest najlepszym pomysłem.

Więcej…