Firma

Komputery w zastosowaniach przemysłowych

Komputer w zastosowaniu przemysłowymKomputery przemysłowe to urządzenia odróżniające się od "tradycyjnego" komputera domowego przede wszystkim budową oraz pełnioną funkcją. Komputer przemysłowy jest to komputer, który został stworzony z myślą o funkcjonowaniu w trudnych warunkach przemysłowych, czyli na przykład w halach produkcyjnych lub magazynach. Z tego powodu musi on być dużo bardziej odporny na działanie wszelkich warunków zewnętrznych.

Więcej…

   

Osobowość a skuteczność zespołu

Osobowość a zespółKorporacje zbierają do swojego grona ludzi, którzy posiadają nie tylko odpowiednie umiejętności ale również odpowiednie osobowości. Firma Google analizowała dane z ponad 100 zespołów. Wnioski były następujące: największą skuteczność uzyskują zespoły złożone z ludzi o przeciętnym poziomie inteligencji emocjonalnej i dobrej komunikacji między członkami tego zespołu.

Więcej…

   

Etat czy własna firma?

Praca na etatOsoby, które marzą o założeniu własnej firmy i porzuceniu pacy na etacie zwykle zastanawiają się, czy jest to rozsądny krok. Każde wyjście ma oczywiście swoje wady i zalety.

Praca na etacie wydaje się bezpieczniejsza, jej warunki są jasno określone, mamy poczucie życiowej stabilizacji: wiemy, w jakich godzinach pracujemy, ile dostajemy na to wynagrodzenia. To idealne rozwiązanie dla młodych małżeństw z dziećmi, które chcą czuć się bezpiecznie, nie martwić się o jutro.

Więcej…