Firma

Komputery w zastosowaniach przemysłowych

Komputer w zastosowaniu przemysłowymKomputery przemysłowe to urządzenia odróżniające się od "tradycyjnego" komputera domowego przede wszystkim budową oraz pełnioną funkcją. Komputer przemysłowy jest to komputer, który został stworzony z myślą o funkcjonowaniu w trudnych warunkach przemysłowych, czyli na przykład w halach produkcyjnych lub magazynach. Z tego powodu musi on być dużo bardziej odporny na działanie wszelkich warunków zewnętrznych.

Więcej…

   

Osobowość a skuteczność zespołu

Osobowość a zespółKorporacje zbierają do swojego grona ludzi, którzy posiadają nie tylko odpowiednie umiejętności ale również odpowiednie osobowości. Firma Google analizowała dane z ponad 100 zespołów. Wnioski były następujące: największą skuteczność uzyskują zespoły złożone z ludzi o przeciętnym poziomie inteligencji emocjonalnej i dobrej komunikacji między członkami tego zespołu.

Więcej…

   

Sukces w biznesie - jak go osiagnąć?

Sukces w biznesieWiele osób posiadających własną firmę zastanawia się, od czego dokładnie zależy sukces w biznesie? Czynników jest bardzo wiele, ale wśród najważniejszych wymienić można: okoliczności prowadzenia działalności, postawę osoby prowadzącej ją, okoliczności zewnętrzne oraz oczywiście łut szczęścia.

Jeśli chodzi o okoliczności prowadzenia działalności należy tu wspomnieć o jej typie, lokalizacji i organizacji. Zakładanie restauracji w pobliżu trzech innych, baru i kafejki nie jest najlepszym pomysłem.

Więcej…