Przedsiębiorczość

Co powinien zawierać dobry biznesplan?

Tworzenie biznesplanuBiznesplan to dokument, którego znaczenie trudno przecenić. Dobrze przygotowany znacznie zwiększa szanse na sukces nowego przedsięwzięcia, a także wpływa korzystnie na rozwój już istniejącej firmy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak napisać biznesplan.

Nie jest to łatwe zadanie, przygotowanie takiego dokumentu wymaga bardzo dokładnego zastanowienia i przemyślenia wszystkich aspektów prowadzonej działalności. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę kto będzie adresatem takiego dokumentu, np. bank lub potencjalny inwestor.

Więcej…

   

Jak działa skup samochodów używanych?

Skup samochodów używanychSkupy samochodów powoli zaczynają wypierać z rynku inne firmy handlujące autami, takie jak komisy samochodowe.

Więcej…

   

Przedsiębiorczość w Polsce

Przedsiębiorczość w PolsceZ badań wynika, że Polacy są osobami bardzo przedsiębiorczymi, lubią oni nowe wyzwania, są otwarci, innowacyjni. Jak widać, mamy żyłkę do interesów, tylko w praktyce wygląda to nieco mniej optymistycznie.

Mimo iż chęć założenie własnej firmy deklaruje prawie połowa Polaków to na ten odważny krok decyduje się kilka procent z nas. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta i prozaiczna: formalności.

Więcej…