Przedsiębiorczość w Polsce

Przedsiębiorczość w PolsceZ badań wynika, że Polacy są osobami bardzo przedsiębiorczymi, lubią oni nowe wyzwania, są otwarci, innowacyjni. Jak widać, mamy żyłkę do interesów, tylko w praktyce wygląda to nieco mniej optymistycznie.

Mimo iż chęć założenie własnej firmy deklaruje prawie połowa Polaków to na ten odważny krok decyduje się kilka procent z nas. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta i prozaiczna: formalności.

Wiele osób nie tyle boi się co nie chce załatwiać tych wszystkich spraw formalnych, czasem wynika to z braku wiedzy na temat umów, wniosków i tym podobnych. Bieganie po urzędach, stanie w kolejkach i wypełnianie wielu papierków może ostudzić zapał nawet najbardziej wytrwałych. Nie mniej jednak coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej firmy i trzeba przyznać, że całkiem nieźle im się powodzi.

Przedsiębiorstwa się rozrastają, a ci, którzy zaryzykowali robią karierę. To z pewnością przekona tych nie do końca zdecydowanych. Zrozumieją, że przebrnięcie przez te wszystkie wnioski może być bardzo pożyteczne i być naszą szansą na sukces.

    Co powinien zawierać dobry biznesplan?

    Biznesplan to dokument, którego znaczenie trudno przecenić. Dobrze przygotowany znacznie zwiększa szanse na sukces nowego przeds

    Jak działa skup samochodów używanych?

    Skupy samochodów powoli zaczynają wypierać z rynku inne firmy handlujące autami, takie jak komisy samochodow