Przedsiębiorczość w Polsce

Przedsiębiorczość w PolsceZ badań wynika, że Polacy są osobami bardzo przedsiębiorczymi, lubią oni nowe wyzwania, są otwarci, innowacyjni. Jak widać, mamy żyłkę do interesów, tylko w praktyce wygląda to nieco mniej optymistycznie.

Mimo iż chęć założenie własnej firmy deklaruje prawie połowa Polaków to na ten odważny krok decyduje się kilka procent z nas. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta i prozaiczna: formalności.

Wiele osób nie tyle boi się co nie chce załatwiać tych wszystkich spraw formalnych, czasem wynika to z braku wiedzy na temat umów, wniosków i tym podobnych. Bieganie po urzędach, stanie w kolejkach i wypełnianie wielu papierków może ostudzić zapał nawet najbardziej wytrwałych. Nie mniej jednak coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej firmy i trzeba przyznać, że całkiem nieźle im się powodzi.

Przedsiębiorstwa się rozrastają, a ci, którzy zaryzykowali robią karierę. To z pewnością przekona tych nie do końca zdecydowanych. Zrozumieją, że przebrnięcie przez te wszystkie wnioski może być bardzo pożyteczne i być naszą szansą na sukces.