Przedsiębiorczość za granicą

Przedsiębiorczość na świecieRozwój kapitalizmu przyczynił znacznie się do rozwoju przedsiębiorczości. Czym bowiem jest przedsiębiorczość?

To dążenie do uzyskiwania jak największej ilości kapitału, otwarcie na nowości, innowacyjne sposoby rozwiązywania problemów, poszukiwanie ciekawych rozwiązań i umiejętność wykorzystywania wszystkich nadarzających się szans i okazji.

Przedsiębiorczością określamy również zespól cech osoby, która jest przede wszystkim dynamiczna, kreatywna, otwarta, cechuje ją innowacyjność działania, podejmowanie inicjatywy, odwaga, brak lęku przed ryzykiem, upór w podejmowanych działaniach. Osoba przedsiębiorcza powinna wierzyć w siebie i swoje pomysły, nie przejmować się drobnymi niepowodzeniami i dążyć do sukcesu. Przedsiębiorczość to cecha nowoczesnych społeczeństw i państw.

Ważne jest również pozytywne myślenie, do którego odwołuje się psychologia. Na świecie coraz częściej obserwuje się postawy przedsiębiorcze, śmiałe podejmowanie inicjatyw, skłanianie się ku zakładaniu własnych firm, rozwojowi własnej osoby i swoich kompetencji.