Przepis na sukces - pozytywne nastawienie

SukcesNastawienie człowieka do tego, co robi, jak i do życia odgrywa ważną rolę, ponieważ od tego zależą rezultaty, jakie osiąga. Jednak nie zawsze zdaje on sobie z tego sprawę. Sukces - niezależnie od tego, gdzie został osiągnięty - wymaga przyjęcia odpowiedniej postawy, szczególnie mentalnej. Jak zatem odpowiednio się przygotować, jeśli pragnie się ujrzeć nieprzeciętne wyniki w życiu?

Sukces nie jest dziełem przypadku lub jak niektórzy myślą jakimś sprzyjający losem, dobrą fortuną, szczęściem, fuksem itd., itp. To nie działa tak, iż pojawia się on w życiu ludzkim na chybił trafił i tam gdzie spadł, sprawia, że u kogoś życie zaczyna zmieniać się na bardziej pozytywne. To błędne założenie, lecz tak niestety myślą w wielu przypadkach ludzie. Nie zdają sobie sprawy z tego, iż sukces nie przychodzi z zewnątrz i czyni człowieka szczęśliwym tylko dzieje się zupełnie na odwrót.

Przyjmij odpowiednią postawę - oczekuj sukcesu

Wyobraź sobie teraz np. dobrego biznesmena lub sportowca czekających na swoją szczęśliwą gwiazdkę z nieba; czekających na to, aż sukces przyjdzie prosto pod ich drzwi, zapuka i powie im, że ich szukał. Ciężko to sobie wyobrazić, prawda? Ci ludzie nie osiągnęli ani swojej pozycji, ani tego, co mają w ten sposób. Oni wyszli w stronę swojego celu, który pragnęli osiągnąć. Marzenia i wizję przeistoczyli w działanie i zainicjowali cały proces prowadzący ich do osiągnięć, których dokonali - i cały czas dokonują.

Wiele osób głowi się nad tym, dlaczego jedni osiągają wspaniałe rezultaty w życiu a drudzy nie. Nie pomyślą jednak, iż sami są odpowiedzialni za swoje wyniki i że to ich sposób myślenia i nastawienie określają to, co dostaną i jak wyglądać będzie ich żywot. Ludzie nawet często boją się myśleć o sukcesie i o naprawdę czymś wielkim. Chowają się i zadowalają czymś przeciętnym. W ten sposób jednak sami siebie sabotują, albowiem człowiek dostaje tyle, ile sobie życzy. Jeśli życzy sobie mało albo boi się dostać dużo to właśnie sam kreuje sobie to, co dostanie. Tutaj właśnie wychodzi różnica pomiędzy ludźmi sukcesu a tymi, którzy go nie osiągają. Pierwsi myślą na dużą skalę, drudzy nie. Gdyby jakiś sportowiec, który jest w czymś mistrzem świata, myślał na małą skalę, to raczej daleko by nie zaszedł i celu by nie osiągnął - to tak przy okazji.

Zatem przede wszystkim musisz zarzucić myśli o przeciętniactwie. Nie chodzi o to, żebyś nagle zaczął zachowywać się wyniośle i traktował innych z góry. Trzeba rozróżnić zdrowe myślenie o sobie samym z pustą dumą. No właśnie, pragnienie osiągnięcia sukcesu i myślenie o wyjściu poza przeciętność to zdrowe myślenie. Nie musisz na nikogo patrzeć z góry, osądzać czy się wywyższać. To nie jest Ci do niczego potrzebne, a i jest także szkodliwe. Tutaj chodzi zasadniczo o Ciebie i tylko o Ciebie, a nie o kogoś innego. Każdy ma prawo żyć tak, jak mu się podoba i myśleć co chce. Ty natomiast masz inne zadanie, swoje zadanie. Masz marzenia, cel, wizję i pragnienie sukcesu. Zmierzaj tam niezależnie od tego, co dzieje się dookoła i co kto myśli na ten temat. Nastaw się na sukces i oczekuj go.

Myśl na dużą skalę

Zawsze tak rób. Nie dław nigdy swoich myśli, pragnień i marzeń. Z każdego miejsca człowiek może wybić się w górę, więc dla każdego jest szansa i istnieją wspaniałe możliwości. Należy tylko nieco pomóc sobie poprzez przyjęcie postawy, która wyraża oczekiwanie na sukces, ufność i wiarę w powodzenie. Trzeba się odpowiednio ukierunkować. To właśnie robią ludzie sukcesu, więc Ty też tak uczyń.

Zrób jeden trick. Przełącz własne myślenie. Tylko tyle musisz zrobić. Jest to zarazem łatwe i trudne do wykonania. Łatwe, ponieważ można to zrobić bez wysiłku. Trudne, albowiem ludziom ciężko uwierzyć w to, że jest to proste i wszystko sobie komplikują w życiu. To właśnie odpowiednie myślenie sprawi, że Twoje nastawienie się zmieni. Twoja postawa wyrażać będzie zupełnie co innego niż przedtem. Będziesz ciągnięty w stronę własnego sukcesu. Wyjdziesz poza schemat, w którym tkwi tak wiele osób myślących, że musi im się przydarzyć jakiś sprzyjający uśmiech losu po to, żeby coś się zmieniło. Jednak w życiu i w rzeczywistości działa to inaczej. To człowiek musi dać sygnał, że pragnie sukcesu. Wszystko ma swój początek w myśleniu, emocjach i wyrażanej postawie. Od tego właśnie zacznij, ponieważ to zmienia wszystko. Rzeczywistość odpowiada adekwatnie do stanu ludzkiego umysłu i emocji, także weź to pod uwagę.

Zacznij myśleć na wielką skalę, nie bój się własnych marzeń, zmień swoje nastawienie, a zrealizujesz swój upragniony cel. Sukces jest w zasięgu Twojej ręki, pomóż mu swoim odpowiednim nastawieniem.

Komentarze